İŞ İDARESİ SİMÜLASYONLARI

(Deneyimleyerek Öğrenmek)

Dinlerim Unuturum, Görürüm Hatırlarım, Yaparım Anlarım. *Çin Atasözü

Pilotlar, askeri personel ve AKUT gibi kurtarma ekipleri gerçek vakalarla karşılaşmadan önce zorlayıcı durumlarla baş edebilmek için simülasyonlardan faydalanmaktadırlar. Emniyetimizi ve canımızı teslim edeceğimiz pilotlara ve askeri personele karşılaşılacakları durumlar konusunda neler yapmaları gerektiğini simülasyonlarla öğretirken, şirketleri teslim edeceğiniz yöneticilere, yönetirken nelerle karşılaşacakları konusunda neden benzer şekilde eğitimler vermeyesiniz?

Şirket yönetmek oldukça kompleks bir iştir. Bu süreci kolaylaştırmak için büyük şirketler NEDEN simülasyonlara başvuruyorlar?

Şirketler, stratejik birliktelik ve uygulama yetkinliği elde etmek için aşağıdaki faktörlerden bir veya birden fazlasıyla karşı karşıya kaldıklarında, İş İdaresi Simülasyonlarına başvuruyorlar:

 • Yeni bir stratejiyi ve buna bağlı kritik başarı faktörlerini başarmak isterken
 • İnovasyon bakış açısını hızlandırmak ve inovasyona bağlı stratejiyi hayata geçirmek isterken
 • Finansal karar verme yetkinliğini ve iş idaresiyle ilgili terminolojiyi geliştirmek durumunda kaldıklarında
 • Satış ekibinin işin tek bir tarafını görmektense tümünü görmesine yardımcı olmaları istenmesi durumunda
 • Strateji çerçevesinde kültürel bir değişim yapmak istenmesi durumunda
 • Dışardan satın alınan firmaların mevcut firmayla entegrasyonu öncesinde veya sonrasında
 • Maliyetleri kontrol altında tutmanın önemini aktarmada

İş İdaresi Simülasyonu Nedir?

İş idaresi simülasyonları sayesinde yöneticiler günlük işlerindeki rollerinden ayrılarak, sanal bir iş ortamında, rakiplerine üstünlük sağlamak ve şirketlerinin değerini artırmak için gerekli tüm parametreleri yönetmelerine olanak tanıyan bir ortamla baş başa kalırlar. Katılımcılar, riskten uzak bir ortamda kararlar alırlar ve böylece kritik kararların sonuçlarını (olumlu veya olumsuz) tecrübe ederek, en ideal çözümleri keşfederler böylece şirketlerinin kritik başarı faktörlerini iyileştirmek için yapılması gerekenleri tespit ederek gerekli önlemleri işlerinin başına dönünce alabilecek yetkinlikleri öğrenirler. Ayrıca, kritik finansal verileri okumayı ve değerlendirmeyi de kısa sürede, tecrübe ederek öğrenirler.  

Bu Programa Kimler Katılmalı?

Kurumlarında pazarlama, genel yönetim, finans, satış gibi alanlarda çalışan ve hem stratejik düşünmeyi öğrenmek hem de farklı birimlerin genele nasıl etki yaptığını anlamak isteyen herkes bu eğitimden fayda elde edecektir. Program orta ve üst kademe yöneticilerin bilgi, beceri ve bakış açılarına katkıda bulunmak amacıyla tasarlanmıştır.

Simülasyonların Faydaları

strategy-plan-target-mission

Strateji

Yöneticiler kendi alanlarında birer girişimci gibi hareket etmesini öğrenmelidirler. Katılımcılar bir girişimci olarak kurguladıkları stratejileri deneyimleyerek öğrenecekler ve kararı verirken kurguladıkları stratejilerin katkısını değerlendirmeyi öğrenecekler.

Yönetim

Marka vaadini ve kimliğini koruyarak karlılık hedeflerini tutturmanın yöntemleri farklı firmaların uygulamalarından örneklerle paylaşılacak. Ayrıca markalar arasındaki ilişki netleştirilecek ve ideal bir portföy oluşturmak için gerekli yaklaşımlar öğretilecek.

İlave Kaynak İçin Müzakere

Yöneticiler her dakika kurumlarını veya birimlerini ilgilendiren kararlar almak durumundalar. Bu kararları alırken veriler önemli rol oynamasına karşın hangi veri nasıl değerlendirilmeli ve karar verme süreci nasıl olmalı konusunda desteğe ihtiyaç duyarlar. Simülasyonlar güvenli ortamda karar alma dinamiklerini öğretir.

Başarıyı Ölçme

Firmalar para harcamayarak da kârlı olabilirler ancak uzun soluklu olabilmek için doğru varlıklara yatırım yapmak ve rekabet gücünü artırmak önemlidir. Simülasyon çalışması yardımıyla yöneticiler sonuçlarının finansal etkilerinin yanı sıra pazaryeri dinamikleri üzerindeki rollerini de öğrenecekler.

Simülasyonlu Eğitimlerin Kapsamlarında Neler Var?

 • Bilgisayar ortamında bir şirket kurup tüm dinamiklerini yönetme kabiliyeti
 • Pazarlama planı şablonu
 • İngilizce simülasyonlarda 8 hafta erişim imkânı. Türkçe simülasyonda ise sonuçlarla ilgili yazılı geribildirim.
 • Katılım sertifikası
 • Ödüller

Ödüller

Bir Girişimci Olarak Şirketinizi Yönetmeye Hazır mısınız?
BTO Yetkilisiyle temasa geçin.