Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi

Ürününüzü Markaya Dönüştürün Kârlılığınızı Artırın.

Bireyler karar verirken referans noktaları belirleyip hızlıca hareket etmeyi uzun uzun düşünmeye kıyasla daha çok tercih ediyorlar. Bu prensipten yola çıkarak marka tüketicilerin, fiyat bağımsız karar vermelerini etkileyen en önemli değer olduğu gerçeğini bu eğitim yardımıyla öğrenecek ve ürünlerinizi veya birey olarak kendinizi markaya dönüştürebileceksiniz.

Bu Programa Kimler Katılmalı?

Temel pazarlama bilgisine sahip olmak isteyen ve kurumlarında pazarlama, genel yönetim, ürün yönetimi, satış gibi alanlarda çalışan ve hem satışlarını hem de markalarının bilinirliğini artırmak isteyen herkes bu eğitimden fayda elde edecektir. Program kapsamında öğretilen kavramlar tüm sektörlere ve yetki düzeyinde ki kişiler uygundur.

Programın Faydaları

Değer

Ürün ve şirket değerleriyle, arka arasındaki ilişkiyi anlamak ve idare etmek pazarlamanın üsteleneceği en önemli görev olması sebebiyle bu konuya odaklanılacak.

Marka Vaadi

Marka vaadini ve kimliğini koruyarak karlılık hedeflerini tutturmanın yöntemleri farklı firmaların uygulamalarından örneklerle paylaşılacak. Ayrıca markalar arasındaki ilişki netleştirilecek ve ideal bir portföy oluşturmak için gerekli yaklaşımlar öğretilecek.

Marka Fiyat İlişkisi

Marka değerini koruma yaklaşımları ve sürekli sadakat oluşturmak için yapılması gerekenler paylaşılacak.Marka, fiyat ilişkisi ve markayı tüketicinin sevdalısı haline getirmenin önemi öğretilecek.

Mimari

Marka mimarisinin kurgulamanın önemi ve marka portföy analizinin nasıl yapılması gerektiğiyle birlikte marka değerini ölçümle yöntemleri günlük örnekler yardımıyla öğretilecek.

Eğitim Kapsamında
Neler Var?

  • 2 gün süreyle marka konusunda uzman eğitmenimiz kolay ve pratik yaklaşımları güncel örneklerle paylaşacak
  • Marka Mimarisi ve Marka Portföyü şablonları temin edilecek
  • Stratejik Marka Yönetimi katılımcı kılavuzu
  • Güncel gelişmeler hakkında sürekli bilgi alabileceğiniz pazarlama grubuna üyelik
  • Katılım sertifikası
  • İşinizin başına döner dönmez eyleme koyabileceğiniz marka planı

Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi Gündemi

1. Gün (09.00 – 17.00)

Giriş

Marka Tanımı

Bölüm 1

Marka Kimliği Kurgulama

Bölüm 2

Logo, Amblem, Slogan, Tag Line nedir?

Bölüm 3

Marka Konumlandırması

2. Gün (09.00 – 17.00)

Bölüm 4

Markalama Stratejileri

Bölüm 5

4P Taktikleri

Bölüm 6

Markaların Rolleri

Bölüm 7

Marka Portföy Analizi

Marka sayesinde farkınızı ortaya koyabilir ve daha kârlı müşteri ilişkileri geliştirebilirsiniz. Marka yönetimi öğrenilebilir.

Güçlü Markalar Oluşturmaya Hazır mısınız?

BTO Yetkilisi Size Bu Konuda Yardımcı Olabilir.