AKILDA KAL VE SAT EĞİTİMİ

Satışta ne aktardığınız kadar nasıl aktardığınız da önemlidir. Bu eğitimin gayesi müşterilerle gerçekleştirilecek diyalogların en etkili şekilde nasıl yapılacağını öğretmektir.

%89

Forrester araştırma firmasının tespitine göre müşterilerdeki karar vericilerin %89’u satış yetkilileriyle gerçekleştirdikleri görüşmelerin kendilerine herhangi bir katkısı olmadığını düşünüyorlar.

Günümüzde satış yapmak giderek zorlaşıyor ve bu nedenle müşteriyle geçirilecek her dakikanın önemi arttı. Diğer taraftan bilinçli ve talepkâr müşteriler satış yetkililerinin işlerini daha da zorlaştırabiliyor. Böyle bir ortamda hem kârlı hem de adetsel anlamda artış sağlayabilmek için neyi, ne zaman ve nasıl söylemesini bilen satış yetkililerine eskiye kıyasla çok daha fazla ihtiyaç var.

Bu Programa Kimler Katılmalı?

Müşterilerin dikkatini çektikten sonra müşterilerini etkilemek isteyen ve pazaryerindeki diğer satışçılardan söylemleriyle ayrışarak müşterilerin zihninde kalıcı etki bırakmak isteyen tüm satış yetkilileri içindir. Bu eğitimde paylaşılacak yöntemler, yaklaşımlar ve teknikler sayesinde müşterileriniz, sunulan değeri daha net anlayacak ve kendi bünyesinde de aynı heyecanla önerilerinizi paylaşabileceklerdir, çünkü aktardıklarınızın %90’ı aradan 3 hafta, 6 ay hatta 1 yıl geçtikten sonra bile AKILLARINDA KALACAKTIR.

Programın Faydaları

Dikkat çekici ve akılda kalıcı aktarımlar

Müşterinin dikkat seviyesi oldukça düşüktür. Ayrıca, aktarılanların hatırlanması da zordur. Müşterinin dikkatini çektikten sonra akılda kalıcı yöntemlerle müşteriyi etkileyebilecek ve hatırda kalacaksınız.

İnsan beynini etkileyen faktörleri kullanma yöntemleri

İlkel beynimiz 6 faktörden etkilenir. Bu faktörlere yönelik yapılacak paylaşımlar hatırlanma oranını %80 oranında artırmaktadır.

Hikâyeleştirme

Müşterileri kahraman yaparak çözümlerinizi aktarmanız kabullenmeyi ve müşteri bünyesinde farklı paydaşların önerinize sahip çıkması için en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntem örneklerle öğretilmektedir.

Duygusal itirazların üstesinden gelme

Rasyonel ve duygusal itirazlar arasındaki farkı anlayacak ve zor olan duygusal itirazlara etkili bir yanıt verme yöntemi öğretilecektir.

Eğitim Kapsamında
Neler Var?

  • 2 gün süreyle pratik ve getirisi yüksek prensipler, davranışlar ve beceriler yetkin eğitmenler tarafından aktarılmaktadır.
  • Sınıf eğitimi öncesi ve sonrası online bilgilendirme ve pekiştirme programlarıyla öğretilenlerin kalıcı olması sağlanmaktadır.
  • Katılımcı kılavuzu sayesinde eğitim sırasında ve sonrasında öğretilenlerin hatırlanması sağlanmaktadır.
  • Eğitime katılan tüm yetkililere katılım sertifikası
  • Eğitim sonu online pekiştirme programı çerçevesinde öğretilenlerin sınandığı sınav.

Akılda Kal Ve Kazan Eğitimi Gündemi

1. Gün (09.00 – 17.00)

Giriş - Pusula Vakası

Bölüm 1

Değişimin Önündeki Engeller Nasıl Aşılır?

Bölüm 2

Çizerek Aktarma

Bölüm 3

‘Neden Değişmeli?’ aktarımı

Ödev

2. Gün (09.00 – 17.00)

Bölüm 4

Farkınızı Ortaya Koyan Mesaj Kurgusu

Bölüm 5

İlkel Beyin Ve Dikkat Çekmede Kullanılacak 5 Yöntem

Bölüm 6

Farkınızı Hikâyeleştirerek Aktarma

Bölüm 7

Duygusal İtirazların Üstesinden Gelme

Müşterinizin dikkatini çekin, aradan aylar geçtikten sonra bile hatırlanır olun ve böylece rakiplerinizden müşterinin zihninde net olarak AYRIŞIN ve sizi tercih etmesini sağlayın.

Müşterilerinizle Daha Etkili Müzakere Yapmaya Hazır mısınız?
BTO Yetkilisi Size Bu Konuda Yardımcı Olabilir.