10.000’nin üzerinde satış yetkilisinin katıldığı ve tekniklerinden faydalandığı

TEDARİKÇİLERİNİZLE "Birlikte Kazan Müzakere" Eğitimi

2 günün sonunda satış yetkilileriniz, müzakere prensiplerini, prensipleri uygulamada kullanılacak becerileri ve planlama yapmayı sistematik bir yaklaşımla ve uygulamalarla öğrenecekler.

Yetkilileriniz Neler Öğrenecekler?

Müzakerenin farklı durumları

Müzakerenin 3 farklı durumuna göre pozisyon almayı ve ilgili durumlarda nasıl davranmaları gerektiğini öğrenecekler.

Taviz Stratejisi

Bir fiyat veya herhangi bir taviz verirken izlemeleri gereken stratejik yolu ve yöntemi uygulamalarla değerlendirecekler.

Farklı durumlarda başarılı müzakerecilerin kullandıkları davranışları

Rekabetçi veya iş birliği odaklı birisi karşısında takınılması gereken tavır ve tutumla birlikte dikkat edilmesi gereken beden dili, ses tonu ve kelimeleri öğrenecekler.

Planlama

Kompleks bir müzakereye nasıl hazırlanılacağı ve şayet birden fazla kişi ile müzakere yapılacaksa nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenecekler.

Alternatif tavizler

Fiyat veya vade tek taviz değildir. Muhataplar için değerli ancak kurum için daha düşük maliyetli tavizlerde mevcut. Bu tip tavizlerin nasıl ortaya çıkarılacağını görecekler.

Yaratıcı Çözümler

Tıkanan veya tıkanmak üzere olan müzakereleri yaratıcı bir yaklaşımla nasıl ilerletebilirsiniz? Bu konuda kullanılacak bir modeli deneyimleyecekler.

Hemen Yerinizi Ayırtın

18.800₺

KDV Dahil

25, 26 Temmuz 2024
*kişi başı fiyat

2024 Eğitim Tarihleri

Henüz Belirlenmedi

Birlikte Kazan Müzakere Eğitimi
İstanbul

Henüz Belirlenmedi

Birlikte Kazan Müzakere Eğitimi
Çevrimiçi

Henüz Belirlenmedi

Birlikte Kazan Müzakere Eğitimi

Birlikte Kazan Müzakere Eğitiminin Gündemi

1. Gün (09.00 – 17.10)

Giriş

1. Bölüm

Müzakerenin 4 Prensibi Ve Müzakerede Güç Kavramı

2. Bölüm

Taviz Verme Stratejileri

3. Bölüm

Rekabetçi Davranışlar Karşısında Takınılacak Tavır Ve Tutum

2. Gün (09.00 – 17.10)

1. Günün Özeti

4. Bölüm

Kompleks müzakereye hazırlık ve kompleks müzakere dinamikleri

5. Bölüm

Alternatif Ve Özel Tavizler

6. Bölüm

İhtiyaçlara yanıt olabilecek yaratıcı çözümler

7. Bölüm

Ticari ihtiyaçlara karşın kişisel ihtiyaçlar ve yaratıcı çözümler için atılacak adımlar (model)

8. Bölüm

Eylem planı

“Ne istediğinizi değil neyi müzakere ettiğinizi elde edersiniz.” Müzakere becerilerinizi geliştirmeye bu eğitimle başlayın.

Sıkça Sorulan Sorular

BİRLİKTE KAZAN müzakere yönteminin en büyük avantajı katılımcılara farklı durumları tecrübe etmelerine olanak tanıması ve farklı müzakere durumlarında nasıl davranılması gerektiğini öğretiyor olmasıdır. Ayrıca, eğitime katılanlar eğitim sonrası öğrendiklerini hemen kullanabilecekler ve eğitimde öğrendiklerinin getirisini tecrübe edebileceklerdir.

BİRLİKTE KAZAN müzakere yaklaşımı Erhan Imamoglu tarafından tasarlandı ve son beş sene de 2000’nin üzerinde yetkiliyle paylaşıldı. Birlikte Kazan, Kazan Kazan yaklaşımından farklı olarak müzakerelerde mevcut Pastayı ikiye bölerek %50 %50 tatmin sağlamaktansa Pasatayı büyütme kavramına odaklandıran bir yaklaşımdır. Böylece, müzakereyi gerçekleştiren taraflar görüşmenin tıkanması durumuyla karşı karşıya kalmaları durumunda yaratıcı bir çözüm geliştirerek Kazan Kazan da sağlanan memnuniyet düzeyin çok daha üstünde bir memnuniyetle ayrılmaları mümkün olmaktadır. Ummadıkları bir sonuç ve ummadıkları bir kazanç tarafların memnuniyetini artırdığından Birlikte Kazan yaklaşımı Kazan Kazandan daha etkili ve daha uzun soluklu ilişkilere katkı sağlamaktadır.

Eğitim programı müzakere yapan tüm birimlerin yetkililerine göre tasarlanmıştır. Satış, satın alma, pazarlama… tüm birimlerden her seviyedeki yetkili Birlikte Kazan Müzakere eğitiminden faydalanabilir. Katılımcılar, BİRLİKTE KAZAN metodolojisi yardımıyla muhatapları nezdinde, etkili beceriler, davranışlar ve teknikler öğrenme imkânına kavuşacaklardır. Ayrıca, yönetimde söz sahibi olan yetkililerin, çalışanlarının yetkinliklerini geliştirirken nasıl bir yönteme ihtiyaç duyacaklarını belirleyebilmeleri için de önemli bir fırsat sağlamaktadır.