Birlikte Kazan Müzakere

Kârınızı Maksimize Edin

Bu eğitim programı sayesinde satış yetkilileriniz başarılı müzakerecilerin başvurdukları prensipler, becerileri ve davranışları öğreneceklerdir.

 

İki günlük interaktif ve dinamik bu eğitim programı sonrasında zorlu pazaryeri şartlarında karşılaşılan baskılara bağlı olarak müzakerelerin doğasında olan gerginliği idare ederek hem kurumunuzun hem de kendinizin çıkarlarını kollayarak müzakere yapmasını öğreneceksiniz.

Katılımcılar üç farklı müzakere durumunu tanımayı ve her durum karşısında kullanılacak becerileri öğrendikten sonra eğitim ortamında sürekli olarak pratik yaparak öğrendiklerini deneyimleme fırsatı bulacaklar ve eğitim sonrası hemen uygulamak üzere gerekli araçları edineceklerdir.

Bu Programa Kimler Katılmalı?

Rakiplerine üstünlük sağlarken kâr elde etmek isteyen satış liderleri ve satış yetkililerinin yanı sıra bu program maliyet hedefi olan satın alma ekipleri için de düzenlenebilir. Ayrıca, iç müşterilerle müzakere yapmak durumunda olan tüm birimlerde bu eğitimden faydalanabilirler.

Programın Faydaları

Kârlılığınızı korumanın yanı sıra artırma fırsatları

Müzakerelerin 4 prensibini öğrendikten sonra bu dört prensibi kullanırken gerekli becerileri öğreneceksiniz.

3 farklı taviz tipini kullanarak daha başarılı sonuçlar elde edeceksiniz.

Tanımlanmış taviz stratejileri yardımıyla alternatif taviz unsurlarını belirleyecek ve muhataplarınız için daha değerli sizin için daha düşük maliyetli tavizler vermesini öğreneceksiniz.

Müzakerede Güç Nasıl Kazanılır?

Müzakerelerde gücü oluşturan 6 faktörü öğrendikten sonra zayıf olduğunuz faktörleri geliştirmeyi ve güçlü olduğunuz faktörleri de değerlendirmeyi deneyimleyerek öğreneceksiniz.

Müzakere modeli

Üç farklı müzakere durumunu değerlendirdikten sonra tıkanma olasılığı olan müzakereleri dahi ilerletmek için gerekli yaklaşımları öğreneceksiniz.

Eğitim Kapsamında
Neler Var?

  • 2 gün süreyle pratik ve getirisi yüksek prensipler, davranışlar ve beceriler yetkin eğitmenler tarafından aktarılmaktadır.
  • Sınıf eğitimi öncesi ve sonrası online bilgilendirme ve pekiştirme programlarıyla öğretilenlerin kalıcı olması sağlanmaktadır.
  • Katılımcı kılavuzu sayesinde eğitim sırasında ve sonrasında öğretilenlerin hatırlanması sağlanmaktadır.
  • Eğitime katılan tüm yetkililere katılım sertifikası
  • Eğitim sonu online pekiştirme programı çerçevesinde öğretilenlerin sınandığı sınav.

Birlikte Kazan Müzakere Eğitimi Gündemi

1. Gün (09.00 – 17.00)

Giriş

Bölüm 1

Değer Soyuttur ve Şekillendirilebilir – Prensipler

Bölüm 2

Taviz Verme Stratejileri

Bölüm 3

Kendi Çıkarını Koruma Davranışları

Ödev

2. Gün (09.00 – 17.00)

Bölüm 4

Kompleks Müzakereler Ve Planlamanın Rolü

Bölüm 5

Taviz Tipleri

Bölüm 6

İşbirliği Davranışları

Bölüm 7

Müzakerelerde Yaratıcı Çözümler

Şirket çalışanlarınıza müzakere becerilerini kazandırmak suretiyle firmanızın sunduğu değerlere parallel olacak şekilde kârınızı maksimize edin.

Çalışanlarınızın Müzakere Yetkinliklerini Geliştirmeye Hazır mısınız?

BTO Yetkilisi Size Bu Konuda Yardımcı Olabilir.