eimamoglu@btoegitim.com
  +90 533 666 7924  
Uzmanlık Alanlarımız
SATIŞ MÜZAKERE PAZARLAMA KURUMA ÖZGÜ EĞİTİMLER
 
MÜZAKERE
MÜZAKERE

MÜZAKERE TEKNİKLERİNİ BİLMEK UYUŞMAZLIK ÇÖZÜMÜNDE OLMAZSA OLMAZDIR!

Müzakere, iki taraf arasında bir uyuşmazlık ortaya çıkması durumunda gerçekleştirilen bir diyalogdur. Örneğin, açık eksiltmeler veya açık artırmalar müzakere olarak değerlendirilemez. Müzakere olabilmesi için iki tarafın, çıkarlarının söz konusu olduğu, karşılıklı bir görüşme yürütüyor olması gerekir.

Bu bakış açısıyla yola çıkan BTO Eğitim Müzakere konusunu iki yönüyle ele almaktadır.

  1. Rekabetçi müzakereler – Tarafların sadece kendi çıkarlarını düşündüğü ve söz konusu çıkarı elde etmek için her şeyi (tehdit, rakip fiyatını öne sürmek, aldatmak, vs) yapabilecekleri bir görüşme ortamıdır.

  2. İşbirliği odaklı müzakereler – Tarafların karşılıklı çıkarları olduğunun farkına varıldığı ve her iki tarafında müşterek bir asgaride buluşmak için yaratıcı çözümler bulmaya çalıştıkları görüşmelerdir.

BTO Eğitim, uzun yıllara dayanan araştırmalarında, başarılı müzakerecilerin başvurdukları: Bilgi, Beceri ve davranışları inceleyerek, iki adet eğitim geliştirmiştir. Her iki eğitimde de davranış psikolojisinden modeller kullanılarak, karşılıklı çözüm bulmaya yönelik yaratıcı yaklaşımlar, etkili davranışlar ve kazanım sağlayacak stratejiler (örneğin: taviz nasıl verilmeli?) öğretilmektedir.

Müzakere yapan herkes bu eğitimlerden mutlaka fayda elde edecektir. Örneğin, bir çalışan, bir projesine ilave bütçe aktarılması konusunda yöneticisini ikna etmeye çalışıyorsa veya bir satış yetkilisi, müşterisine daha yüksek fiyattan ürün satmak istiyorsa, yani tavizin söz konusu olduğu her durumda müzakere teknikleri kişiye kazanım sağlayacaktır. Müzakere tekniklerini öğrenen kişi, görüşmelerinde kendi gücünü tanıyarak ve doğru planlamayı yaparak diyaloglarını geliştirebilecek ve görüşmeyi iki tarafında tatmin olacağı çıkarımlarla sonlandırabilecektir.

 
 
 
Adnan Saygun Caddesi, Uydu Sk. Gündeş Apt. No: 2 Ulus – Beşiktaş – İstanbul
Tel:+90 533 666 7924   |   GSM:+90 533 666 7924
Tüm Hakları Saklıdır © BTO Eğitim ve Danışmanlık