eimamoglu@btoegitim.com
  +90 533 666 7924  
Metodolojilerimiz Ve Eğitimlerimiz
S.Ö.Z SATIŞ PAZARLAMA PRENSİPLERİ BİRLİKTE KAZAN MÜZAKERE MARKA YÖNETİMİ İŞ İDARESİ SİMÜLASYONLARI
 
İŞ İDARESİ SİMÜLASYONLARI
İŞ İDARESİ SİMÜLASYONLARI

YETKİNLİK GELİŞTİRMEDE İŞ İDARESİ SİMÜLASYONLARI OLMAZSA OLMAZDIR.

Pilotlar, askeri personel ve AKUT gibi kurtarma ekipleri gerçek vakalarla karşılaşmadan önce zorlayıcı durumlarla baş edebilmek için simülasyonlardan faydalanmaktadırlar. Emniyetimizi ve canımızı teslim edeceğimiz pilotlara ve askeri personele karşılaşılacakları durumlar konusunda neler yapmaları gerektiğini simülasyonlarla öğretirken, şirketleri teslim edeceğiniz yöneticilere yönetim sırasında nelerle karşılaşacakları konusunda neden benzer şekilde eğitimler vermeyelim?

Yeni yatırımların çok maliyetli ve risklerin çok yüksek olmasına rağmen yönetimi ele alacak kişilerin nelerle karşı karşıya kalacaklarını gösteren durumlarla yöneticilerinizi; daha etkili, eğlenceli ve kalıcı şekilde deneyimlemelerini sağlayabilirsiniz. Bu amaçla, BTO Eğitim şirket yöneticilerinin simülasyonla eğitimi için en etkili simülasyonları şirketlerin hizmetine sunmaktadır.

İş İdaresi Simülasyonları Stratejilerin Hayata Geçirilmesi İçin Anahtar Rol Üstlenmektedir

Stratejilerin hayata geçirilmesi için gerekli yetkinlikleri geliştirmede İş İdaresi Simülasyonları etkili öğretme araçlarıdır. Simülasyonla eğitimler sayesinde kişi bir şirketin yönetiminde yer alan tüm birimlerin katkısını ve anlamını anlar ve büyük resmi görmek suretiyle stratejilerin hayata geçirilmesi sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini güvenli bir ortamda öğrenir. İşinin başına dönen yönetici, kazanmış olduğu tecrübe, bilgi ve yetkinlikler yardımıyla kendi birimini daha dikkatli, karar sonuç ilişkisini anlamış olarak yönetme becerisine ulaşır.

İŞ İDARESİ SİMÜLASYONU TANIMI

İş idaresi simülasyonları sayesinde yönetici günlük işlerindeki rollerinden ayrılarak, rekabetin yoğun olduğu bir iş ortamında rakiplerine üstünlük sağlamak ve şirketinin değerini artırmak için gerekli tüm parametreleri yönetmesine olanak sağlayan bir ortamla karşı karşıya kalmaktadır. Katılımcılar, riskten uzak bir ortamda kararlar alırlar ve böylece kritik kararların sonuçlarını (olumlu veya olumsuz) tecrübe ederek, en ideal çözümleri keşfederler ve şirketlerinin kritik başarı faktörlerini iyileştirmek için yapılması gerekenleri belirleyebilirler. Ayrıca, kritik raporları okumayı ve değerlendirmeyi de kısa sürede tecrübe ederek öğrenirler.  

BTO, deneyimlemeye dayalı öğrenme metodolojileri sayesinde Türkiye’de ve yurtdışında farklı sektörlerden organizasyonların başarılı uygulamalarıyla, etkinliğini kanıtlamıştır. BTO simülasyonları, şirket yönetiminde söz sahibi olan veya olabilecek tüm yöneticiler için yetkinlik ve beceri geliştirilmesine olanak tanımaktadır. Artan bilgi ve beceriler iş sonuçları üzerinde de olumlu etkiler yaratmaktadır.

Lider Firmalar Neden İş İdaresi Simülasyonları Kullanıyorlar?

Şirketler, stratejik birliktelik ve uygulama yetkinliği elde etme sırasında aşağıdaki faktörlerden bir veya birden fazlasıyla karşı karşıya kaldıklarında, İş İdaresi Simülasyonlarına başvuruyorlar:

  • Yeni bir strateji ve buna bağlı kritik başarı faktörlerini başarmak isterken
  • İnovasyon bakış açısını hızlandırmak ve bu inovasyona bağlı stratejiyi hayata geçirmek isterken.
  • Finansal karar verme yetkinliğini ve iş idaresiyle ilgili terminolojiyi geliştirmek durumunda kaldıklarında.
  • Satış ekibinin, işin tek bir tarafını görmektense tümünü görmesine yardımcı olmaları istenmesi durumunda
  • Strateji çerçevesinde kültürel bir değişim yapmak istenmesi durumunda
  • Dışardan satın alınan firmaların mevcut firmayla entegrasyonu öncesinde veya sonrasında
  • Maliyetleri kontrol altında tutmanın önemini aktarmada

Şayet firmanızın ihtiyaçları yukarıda sıralananlarla örtüşüyorsa BTO Eğitim’den Erhan İmamoğlu ile temasa geçebilirsiniz.

BTO SİMÜLASYONLARI

Bilgimus – Türkçe İş İdaresi Simülasyonu. Bugüne kadar 1000’nin üzerinde farklı sektörlerden farklı düzeylerdeki yöneticinin katıldığı Bilgimus simülasyonu 4 ekibin belirsizliklerle dolu bir pazaryerinde birbirlerine pazar payı, karlılık ve pazarlama araçlarında gösterdikleri etkinlik çerçevesinde üstünlük kurmaya çalıştıkları kapsamlı bir simülasyondur. Süresi: 1 veya 1,5 gündür.

Marketplace simülasyonları – Lisanı İngilizce olan bir simülasyondur. Katılımcılar internet üzerinden kurdukları şirketleri yöneterek diğer katılımcıların kurdukları şirketlere üstünlük kurmak için iş idaresinin tüm parametrelerini deneyimleme fırsatı elde ederler. Yetkinlik ve ihtiyaca bağlı olarak 15 farklı simülasyon dizisi mevcuttur (Pazarlama, Tedarik Zinciri Yönetimi, Perakende, vs). Daha ayrıntılı bilgi için www.marketplace-simulation.com adresini ziyaret edebilir veya BTO Eğitimden Erhan İmamoğlu ile temasa geçebilirsiniz.

 
 
PDF DÖKÜMAN
 
Adnan Saygun Caddesi, Uydu Sk. Gündeş Apt. No: 2 Ulus – Beşiktaş – İstanbul
Tel:+90 533 666 7924   |   GSM:+90 533 666 7924
Tüm Hakları Saklıdır © BTO Eğitim ve Danışmanlık